Art & Craft 2012

Klub Myśli Społecznej Inicjatywy już po raz drugi organizuje Międzynarodowe Warsztaty Art&Craft  finansowane w ramach akcji Warsztaty Grundtviga. Celem akcji jest umożliwienie dorosłym słuchaczom uczestnictwa w warsztatach organizowanych w innych krajach europejskich objętych programem ‘Uczenie się przez całe życie’ Grundtviga.

Art & Craft in English

Od dziś w Łucznicy istna wieża Babel i mieszanka form artystycznych. To Klub Myśli Społecznej Inicjatywy organizuje po raz drugi w gościnnych progach Akademii Łucznica międzynarodowe warsztaty Art & Craft. Dwudziestka adeptów sztuki przez tydzień będzie zgłębiać tajniki różnych form artystycznych. Dzieli ich wiele: są ze Słowenii, Finlandii, Turcji, Islandii, Łotwy, Bułgarii, Irlandii, Grecji i Polski, najmłodszy z nich nie ma jeszcze 30 lat, a najstarszy skończy w tym roku 70, pracowali jak o topograf, sekretarka, finansista, koordynator projektu, dziennikarka, sprzedawca, historyczka sztuki. Jest jednak coś, co ich wszystkich łączy – są ciekawi świata, otwarci na nowe doświadczenia, chcą się uczyć i interesują się sztuką. W 10-osobowych zespołach będą poznawać po kolei różne formy artystyczne: malowanie na jedwabiu, ceramikę i przygotowywanie papieru czerpanego. To, co stworzą zabiorą ze sobą do domu na pamiątkę. Zapraszamy do śledzenia warsztatów na stronie naszego bloga: www.inicjatywy.org/artandcraft2012, gdzie codziennie pojawi się relacja dnia.

Większość warsztatów artystycznych organizowanych jest dla uczestników z jednego kraju. Międzynarodowe Warsztaty Art&Craft dają unikalną możliwość doświadczenia różnic kulturowych w podejściu do sztuki i estetyki. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale także wymienić się doświadczeniami w wielokulturowym środowisku. Warsztaty mają promować współpracę międzynarodową w zakresie edukacji.

Relację z pierwszej edycji warsztatów można obejrzeć tutaj www.inicjatywy.org/artandcraft/

Uczestnicy warsztatów będą uczyć się nie tylko od trenerów, ale także od siebie nawzajem. Uniwersalny i ponadczasowy język sztuki powinien znieść wszelkie bariery w tym zakresie. Rezultatem warsztatów – poza dziełami artystycznymi, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu na pamiątkę – będzie także sieć kontaktów.

Po warsztatach powstanie lista mailingowa i blog, za pomocą którego uczestnicy będą mogli utrzymywać kontakty, dodawać komentarze i zamieszczać zdjęcia.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Data warsztatów:            15 -21.04.2012

Miejsce:                             Łucznica (ok. 60 km od Warszawy)

Data przybycia:               14.04.2012
Data wyjazdu:                  22.04.2012

Język warsztatów: angielski

Gupa docelowa: Dorośli (z wyjątkiem aktywnych zawodowo nauczycieli oraz osób zawodowo zajmujących się rękodziełem) zainteresowani  sztuką, chcący nabyć nowe umiejętności lub rozwijać posiadane talenty w tej dziedzinie. Uczestnicy mogą pochodzić z krajów członkowskich Unii Europejskiej, Turcji, Islandii, Norwegii i Lichtensteinu (w warsztatach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób z jednego kraju).  Planowana liczba uczestników – 20 (dwie grupy po 10 uczestników).

 

 

PROGRAM WARSZTATÓW

Warsztaty Art&Craft łączą cele edukacyjne z integracyjnymi. Uczestnicy będą pracować w dwóch grupach po 10 osób, poznając kolejno poszczególne techniki artystyczne. Podczas 7 dni warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość poznać 3 techniki:

 1. Ceramika (3 dni)
 2. Malowanie na jedwabiu (2 dni)
 3. Papier Czerpany (2 dni)

KORZYŚCI Z UDZIAŁU W WARSZTATACH ART & CRAFT:

 • Możliwość zdobycia nowe umiejętności i rozwinięcia zdolności manualnych (trzy różne techniki w ciągu jednych warsztatów!)
 • Okazja do doświadczenia różnic kulturowych w podejściu do sztuki i estetyki oraz szansa na wymianę doświadczeń w wielokulturowym środowisku
 • Sieć kontaktów z ludźmi z całej Europy, która może zaowocować przyjaźniami lub wspólnymi inicjatywami
 • Samodzielnie wykonane rękodzieła, które mogą zostać zabrane jako pamiątki z warsztatów
 • Tydzień relaksu w malowniczej okolicy, sprzyjającej wyciszeniu i twórczej pracy

 

INFORMACJE DODATKOWE

Zajęcia będą się odbywać w Ośrodku Szkoleniowym w Łucznicy – historycznym dworku wyposażonym w pracownie artystyczne w pełni przygotowane do prowadzenia warsztatów.

Dla uczestników z zagranicy koszty warsztatów są w 100% pokrywane przez Grundtvig. Koszty podróży (samolot/pociąg) zostaną zwrócone po przybyciu na miejsce.

Dla uczestników z Polski (przewidziano 5 miejsc) warsztaty są odpłatne. Rekrutacja trwa do końca stycznia!

Całkowity koszt udziału w warsztatach to 945 PLN. W tej cenie organizator zapewnia:

 • zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju,
 • pełne wyżywienie podczas warsztatów i serwis kawowy w trakcie zajęć,
 • 7 dni szkoleniowych z profesjonalnymi instruktorami,
 • materiały szkoleniowe
 • uroczystą kolację pożegnalną,
 • dodatkowe atrakcje J

Po wcześniejszym ustaleniu, istnieje także możliwość wspólnego przejazdu z Warszawy do Łucznicy dla zainteresowanych.

WAŻNE! W warsztatach nie mogą brać udziału osoby pracujące jako zawodowi artyści i rękodzielnicy, a także czynni zawodowo nauczyciele.

Aby zgłosić swój udział wypełnij formularz: link i wyślij go na adres: artandcraftworkshop@inicjatywy.org do dnia 15 lutego 2012

Zachęcamy także do zadawania pytań drogą elektroniczną.

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy (po angielsku)

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ‘Uczenie przez całe życie’ Grundtviga. Niniejsza publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja Europejska I Agencja Narodowa nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.