Nasze publikacje

Zapraszamy do lektury publikacji, które są efektem naszych działań badawczych i szkoleniowych. To zbiór lektur przydatny w codziennej pracy organizacji pozarządowej oraz instytucji zajmujących się konsultacjami społecznymi.

 

Multimedialny kurs „Profesjonalny Menadżer w NGO”
Zobacz kurs

Tutaj znajdziesz narzędzia ułatwiające działanie każdej organizacji pozarządowej: od poradnika jak zarządzać ludźmi, poprzez prawo po finanse. I wiele innych tematów, które pomogą w sprawnym organizowaniu stowarzyszenia i fundacji.

Profesjonalny menedżer w NGO

Pobierz cz. I   Pobierz cz. II 

W dwóch wydaniach naszego podręcznika dla osób zarządzających organizacją pozarządową znajdziesz przydatne informacje o zagadnieniach prawnych, ludziach i sprawnym zespole w NGO, zarzadzaniu projektami i finansami. Publikacja jest wynikiem naszej współpracy z Collegium Civitas.
Przeczytaj recenzję podręcznika, która ukazała się w kwartalniku „Trzeci Sektor”.

Konsultacje społeczne wokół inwestycji infrastrukturalnych

Pobierz publikację

Publikacja na temat różnych aspektów prowadzenie konsultacji społecznych w sytuacjach, gdy prowadzone są działania inwestycyjne. W książce znajdą Państwo artykuły m.in. specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, szwedzkiego Uniwersytetu Nauk Rolniczych, Politechniki Warszawskiej i in. Publikacja to dobre narzędzie, by zdobyć najważniejsze informacje na temat różnych aspektów konsultacji społecznych. W książce znajdą Państwo kompletny raport z badań na temat stanu konsultacji społecznych w Polsce.

Jak projektować i prowadzić działania informacyjno-konsultacyjne na obszarach chronionych?

Pobierz publikację

Publikacja wydana przez Instytut Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat sposobów prowadzenia projektów konsultacji społecznych na obszarach objętych programem NATURA 2000.  W publikacji przedstawiono szeroki zakres artykułów poczynając od uwarunkowań prawnych konsultacji społecznych poprzez praktyczne planowanie programów konsultacyjnych po przykłady dobrych praktyk konsultacji społecznych z Polski i zagranicy.

Budowanie partnerstw lokalnych

Pobierz publikację

Publikacja skierowana do działaczy organizacji pozarządowych i pracowników administracji samorządowej, którzy zajmują się współpracą z trzecim sektorem. To kompendium wiedzy na temat zasad i form współpracy międzysektorowej oraz sposobów na skuteczne tworzenie partnerstw.

Dobry trener NGO

Pobierz publikację

Polecamy lekturę podręcznika dla początkujących trenerów. Publikacja jest efektem projektu „Dobry trener NGO” realizowanego przez ASTD Global Network Poland i Fundację Obserwatorium Zarządzania.

Studenci prawa na rynku pracy. Opinie  pracodawców na temat absolwentów kierunków prawniczych 

Pobierz publikację

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z badań, które przeprowadziliśmy w 2002 r. wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress