Indywidualny Program Rozwoju Trenerów (IPRT)

NOWOŚĆ! Indywidualny  program rozwoju trenerów

Uczestnictwo w Indywidualnym Programie Rozwoju Trenerów pozwoli uczestnikom rozwinąć umiejętności trenerskie w sposób zindywidualizowany dla każdego uczestnika. Doświadczony trener jako opiekun, mentor i coach będzie towarzyszył mu w trakcie tej drogi. Program to doskonała oferta dla osób, które chcą zostać trenerami lub rozpoczynają praktykę trenerską oraz dla osób, które chcą udoskonalić swoje kompetencje trenerskie. Program składa się z trzech części:

 1. Podstawowe Warsztatów Umiejętności Trenerskich (4-dniowe szkolenie),
 2. Zaawansowane Warsztatów Umiejętności Trenerskich, w skład których wchodzą trzy moduły szkoleniowe z zakresu autoprezentacji trenera, pracy z grupą i projektowania szkoleń,
 3. Indywidualne zajęcia doradczo – mentorskie.

Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie Programu zwiększą Twoje kompetencje w obecnym miejscu pracy lub zwiększą Twoje szanse na znalezienie ciekawej pracy i z pewnością będą atutem w rozmowach z pracodawcami.

Głównym celem programu jest kompleksowe doskonalenie umiejętności trenerskich. Uczestnicy szkoleń nauczą się w jaki sposób przygotować program szkolenia, jak zachować się w trudnych sytuacjach szkoleniowych, jak zapanować nad stresem, jak dobrze prezentować się w trakcie szkolenia, jak pracować z grupą. Uczestnicy Programu zdobędą specjalistyczną wiedzę trenerską i analizę swoich umiejętności. Dodatkowo będą mieli okazję indywidualnej pracy z doświadczonym trenerem, który nie tylko odpowie na postawione przed uczestnika pytania, ale również zainspiruje i wskaże drogę do efektywniejszego działania. Ostatni etap to przeprowadzenie własnego szkolenia pod okiem doświadczonego trenera/mentora.

Osoby, które ukończą program otrzymają certyfikat oraz rekomendację opiekuna prowadzącego zajęcia indywidualne.

Cele Programu

 • weryfikacja wyobrażeń o zawodzie trenera,
 • zdobycie wiedzy na temat przygotowywania warsztatów, metod aktywizujących oraz pracy z grupą,
 • zdobycie wiedzy i umiejętności dotyczących komunikacji i autoprezentacji oraz radzenia sobie ze stresem,
 • poznanie i zrozumienie procesów grupowych (i ich wpływ na przygotowanie szkolenia),
 • zachęcenie uczestników do prowadzenia własnych projektów szkoleniowych,
 • rozwinięcie umiejętności trenerskich uczestników warsztatów,
 • zdobycie umiejętności przygotowania programów szkoleniowych oraz samodzielnego prowadzenia szkoleń.

Do kogo skierowany jest Program?
Program skierowany jest do początkujących trenerów oraz osób, które chcą nauczyć się prowadzenia szkoleń i w przyszłości chcą zostać trenerami. Umiejętności zdobyte w trakcie Programu przydatne będą przede wszystkim studentom i absolwentom, wolontariuszom i pracownikom organizacji pozarządowych, nauczycielom, pracownikom działów personalnych i szkoleniowych oraz do wszystkim osobom, które chciałyby pracować jako trenerzy i organizatorzy szkoleń.

Główne zalety Programu
Uczestnicy Programu zdobywają wiedzę kompleksową: od podstawowej wiedzy dla początkujących trenerów poprzez wiedzę specjalistyczną zdobytą w trakcie warsztatów zaawansowanych do indywidualnego programu doradczo – mentorskiego, w czasie którego samodzielnie przygotują i poprowadzą szkolenie pod okiem doświadczonego trenera. Najważniejsze zalety Programu to:

 • zróżnicowane metody pracy z uczestnikami szkolenia: od szkoleń po pracę indywidualną,
 • możliwość przygotowania własnego programu szkoleniowego przy pomocy doświadczonego trenera,
 • możliwość przeprowadzenia własnego szkolenia pod okiem doświadczonego trenera.

Jak wziąć udział w Programie?
Program składa się z trzech etapów: szkolenia podstawowe, zaawansowana oraz indywidualna praca z doświadczonym trenerem. Program rozpoczniesz więc od udziału w Podstawowych Warsztatach Umiejętności Trenerskich. Po zakończeniu 4-dniowego szkolenia podstawowego masz do wybory trzy szkolenia zaawansowane: autoprezentacja trenera, pracy z grupą trenera i projektowania szkoleń. Po ukończeniu co najmniej dwóch warsztatów zaawansowanych możesz przystąpić do zajęć indywidualnych. Jeśli posiadasz już doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, zapraszamy Cię od razu na szkolenia zaawansowane. Wystarczy więc wypełnić formularz zgłoszeniowy na szkolenie podstawowe lub od razu na cały Program i przesłać do nas!

Twoja inwestycja
Udział w programie to koszt 4500 zł. Jeśli zapłacisz za udział w programie na dwa tygodnie przed pierwszym szkoleniem zapłacisz 4250 zł. Jeśli kupisz wszystkie szkolenia oddzielnie, zapłacisz nawet 5 120 zł. Dlatego korzystniej jest kupować nasze szkolenia taniej w pakietach!

Nie musisz decydować się na udział z góry w całym programie. Możesz zapłacić za każde szkolenie oddzielnie.
Podstawowe Warsztaty Umiejętności Trenerskich 820 zł
Zaawansowane Warsztaty Umiejętności Trenerskich:
Autoprezentacja trenera – 600 zł
Praca z grupą i w grupie – 600 zł
Projektowanie szkoleń – 600 zł
Indywidualne zajęcia doradczo – mentorskie – 2 500 zł.

Kup w pakiecie, zapłacisz mniej!
Pakiet 1.
Podstawowe Warsztaty Umiejętności Trenerskich + 3 szkolenia w ramach  Zaawansowanych Umiejętności Trenerskich kosztują 2 350 zł zamiast 2 620 zł.
Pakiet 2. 3 szkolenia w ramach Zaawansowanych Umiejętności Trenerskich kosztują 1 700 zł zamiast 1 800 zł.

Kup wcześniej, zapłać mniej!
Pamiętaj, że jeśli kupisz nasz szkolenie lub pakiet szkoleń co najmniej dwa tygodnie przed pierwszym szkoleniem, zapłacisz co najmniej 5% mniej.

Ceny pakietów kupowane dwa tygodnie przed pierwszym szkoleniem, w którym weźmiesz udział
Pakiet 1 – 2 100 zł
Pakiet 2 – 1 400 zł

Szkolenia za darmo! Istnieje możliwość sfinansowania szkoleń indywidualnych przez urzędy pracy. Sprawdź, czy urząd pracy w Twoim miejscu zamieszkania oferuje ten rodzaj wsparcie. Klub Myśli Społecznej jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych, co umożliwia finansowanie naszych szkoleń przez urzędy pracy w całej Polsce.  Przeczytaj więcej informacji na stronie Urzędu Pracy m. st. Warszawy

Kup więcej, zapłać mniej!

 • 10% zniżki jeśli jedno zgłoszenie obejmuje co najmniej 3 osoby
 • 15% zniżki jeśli jedno zgłoszenie obejmuje co najmniej 5 osób

Zapytaj o wszystkie zniżki, które możesz uzyskać. Zniżki można łączyć.

Informacje i zgłoszenia

Jeśli chcesz zadać nam pytanie w tej sprawie, prosimy o kontakt mailowy pod adresem: szkolenia@inicjatywy.org.
Już dziś możesz wysłać zgłoszenie. Pobierz formularz i wyślij do nas mailem lub faksem.
Formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać na adres: szkolenia@inicjatywy.org lub na numer faksu: 022 266 06 62.