Art & Craft

Klub Myśli Społecznej Inicjatywy organizuje Międzynarodowe Warsztaty Art&Craft finansowane w ramach akcji Warsztaty Grundtviga. Celem akcji jest umożliwienie dorosłym słuchaczom uczestnictwa w warsztatach organizowanych w innych krajach europejskich objętych programem ‘Uczenie się przez całe życie’ Grundtviga.

Większość warsztatów artystycznych organizowanych jest dla uczestników z jednego kraju. Międzynarodowe Warsztaty Art&Craft dają unikalną możliwość doświadczenia różnic kulturowych w podejściu do sztuki i estetyki. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale także wymienić się doświadczeniami w wielokulturowym środowisku. Warsztaty mają promować współpracę międzynarodową w zakresie edukacji.

Uczestnicy warsztatów będą uczyć się nie tylko od trenerów, ale także od siebie nawzajem. Uniwersalny i ponadczasowy język sztuki powinien znieść wszelkie bariery w tym zakresie. Rezultatem warsztatów – poza dziełami artystycznymi, które uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu na pamiątkę – będzie także sieć kontaktów. Po warsztatach powstanie lista mailingowa i blog, za pomocą którego uczestnicy będą mogli utrzymywać kontakty, dodawać komentarze i zamieszczać zdjęcia. Być może w przyszłości zaowocuje to kolejnym wspólnym przedsięwzięciem artystycznym.