Działalność

Szkolenia

Działalność szkoleniową prowadzimy od 2000 r. Dotychczas zorganizowaliśmy kilkadziesiąt projektów szkoleniowych, w których rocznie bierze udział ok. 400 osób. Zakres naszych szkoleń jest bardzo szeroki – poczynając od szkoleń dla maturzystów z zakresu rynku pracy, poprzez warsztaty artystyczne i szkolenia dla trenerów a skończywszy na szkoleniach z zakresu prowadzenia konsultacji społecznych. W ramach projektów szkoleniowych organizujemy cykl szkoleń z konsultacji społecznych wokół inwestycji infrastrukturalnych, warsztaty umiejętności trenerskich, warsztaty dla maturzystów Znajdź Pracę!, szkolenia z technik pracy głosem i inne szkolenia profesjonalne. Trenerzy Inicjatyw prowadzą również w Collegium Civitas zajęcia Podstawowe umiejętności trenerskie.

Działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego

Obchodzi nas to, co dzieje się w naszym mieście, kraju, świecie. Z potrzeby wymiany poglądów i konstruktywnej dyskusji zrodził się cykl dyskusji, które organizowaliśmy w Klubie Chłodna 25. Poruszamy tematy, które dotyczą każdego, choć może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dotychczas rozmawialiśmy o społeczeństwie obywatelskim, miejscu religii w życiu publicznym, alternatywnych modelach rodziny, życiu w wirtualnym świecie komputerowej społeczności, o problemach homo- i heteroseksualistów.

Naszym sposobem na rozwój aktywnych społeczności lokalnych jest wsparcie organizacji społecznych. Dlatego realizujemy projekty takie, jak Razem dla Regionu, którego celem było wzmocnienie współpracy sektora pozarządowego z administracją samorządową. Organizujemy także kursy dla działaczy pozarządowych pod nazwą Profesjonalny menedżer ngo. Elementem naszej strategii działania na rzecz wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego są projekty, których celem jest wzmocnienie dialogu społecznego i konsultacji społecznych oraz działania na rzecz rozwiązywania konfliktów społecznych.

Współpraca międzynarodowa

Nasze projekty realizujemy z partnerami z Polski i zagranicy. Wspólnie ze szwedzkim Uniwersytetem Nauk Rolniczych w Skinnskatteberg zrealizowaliśmy projekt na temat konsultacji społecznych w Polsce i Szwecji. Projekt Razem dla Regionu realizowaliśmy wspólnie z Technologie-Netzwerk Berlin e. V.

Uczestniczymy również  w projektach wymiany młodzieży. Dotychczas wzięliśmy udział w projektach we Włoszech, Niemczech, Rumunii, Hiszpanii i Turcji. W Polsce zorganizowaliśmy projekty, w których uczestniczyli działacze pozarządowi m.in. z Turcji, Bułgarii, Rosji, Niemiec, Portugalii, Hiszpanii i Rumunii.

Działania artystyczne

Organizujemy cykliczne warsztaty rękodzieła dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje zdolności manualne. Dotychczas próbowaliśmy malowania na szkle i sztuki robienia biżuterii. Ta ostatnia spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i nienasycone artystyczne dusze chcą spotykać się już trzeci raz na warsztacie biżuteryjnym. W 2011 r. organizujemy międzynarodowe warsztaty Art & Craft.

Przeczytaj więcej o realizowanych przez nas projektach…