O nas

Tutaj dowiesz się kim jesteśmy i co robimy.

Klub Myśli Społecznej Inicjatywy to grupa ludzi wrażliwych na to co dzieje się w ich otoczeniu. Chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i mieć wpływ na zachodzące wokół zmiany.

Misją Klubu jest wsparcie ludzi i organizacji w rozwoju ich kompetencji, zdolności, potencjału i planów związanych z funkcjonowaniem w społeczeństwie obywatelskim i na rynku pracy.

 Naszą misję realizujemy przede wszystkim poprzez działania szkoleniowe i doradcze skierowane do różnych grup. Zakres naszych szkoleń jest bardzo szeroki – poczynając od szkoleń dla maturzystów i studentów z zakresu rynku pracy, poprzez warsztaty artystyczneszkolenia dla trenerów a skończywszy na szkoleniach z zakresu prowadzenia konsultacji społecznych. Inicjatyw prowadzą również w Collegium Civitas zajęcia Podstawowe Umiejętności Trenerskie.

Naszym sposobem na rozwój aktywnych społeczności lokalnych jest wsparcie organizacji społecznych. Dlatego realizujemy projekty takie, jak Razem dla Regionu, którego celem było wzmocnienie współpracy sektora pozarządowego z administracją samorządową. Organizujemy także kursy dla działaczy pozarządowych pod nazwą Profesjonalny Menedżer NGO. Współpracowaliśmy także przy tworzeniu Modelu Współpracy pomiędzy NGO i jednostkami samorządu terytorialnego.

Pracujemy aktywnie nie tylko na szczeblu lokalnym czy ogólnopolskim, ale także na szczeblu międzynarodowym – prowadziliśmy projekty w ramach grantów z Młodzieży w Działaniu i Grundtviga.

Działalność KMS Inicjatywy

Laboratorium Szkoleniowe Inicjatyw – to krótkie szkolenia, które często mają charakter testowy – sprawdzamy ćwiczenia, moduły szkoleniowe, testujemy rozwiązania i prosimy o informację zwrotną. Zapraszamy – zarówno w roli uczestników jak i trenerów!

Szkolenia Otwarte –  to płatne, jedno- lub dwudniowe szkolenia rozwijające umiejętności przydatne zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Warsztat Umiejętności Trenerskich – warsztat dedykowany osobom, które chcą być trenerami, chcą sprawdzić czy to zawód dla nich, chcą rozwinąć swoje umiejętności prezentacyjne i sprawdzić siebie w pracy z grupą. Po warsztacie oferujemy także możliwość współpracy trenerskiej z nami

Doradztwo i Coaching dla NGO – to działania dedykowane dla kadry zarządzające organizacją pozarządową. Nasi członkowie to osoby z doświadczeniem nie tylko w NGO, ale także w biznesie i chętnie podzielą się swoją wiedzą i pomogą wdrożyć nowoczesne rozwiązania i dobre praktyki w organizacji. Specjalizujemy się szczególnie w obszarach związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną, promocją i zarządzaniem strategicznym.

Inicjatywy Artystyczne – cykliczne spotkania, które mają na celu (poza integracją) także rozwijanie zdolności artystycznych i uczenie się rękodzieła. Robiliśmy m.in. kartki świąteczne, biżuterię w kilku technikach (sutasz, filcowanie), orgiami.

Zapraszamy do Inicjatyw!

 

 

Statut

otwiera się w nowym oknie

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress