Debata: Twój głos ma znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej

Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie Twój głos ma znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej, która odbędzie się 12 października, w godz. 11.00-13.00 w ramach Warszawskich Spotkań Międzynarodowych „Świat pod lupą” w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56.

W trakcie spotkania razem z zaproszonymi ekspertami: prof. Lena Kolarską – Bobińską, dr. Markiem Troszyńskim, dr Kerry Longhurst, Janem Chromcem, dr hab. Agnieszka Cianciarą oraz gośćmi reprezentującymi organizacje europejskie będziemy rozmawiać o wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 r.
Będziemy wspólnie zastanawiać się nad tym jak zachęcać obywateli UE do większego zaangażowania w sprawy Wspólnoty, poszukiwać sposobów na zwiększenie udziału w wyborach młodych Europejczyków i porozmawiamy o roli organizacji pozarządowych w tym procesie.
Jednym z tematów będzie rola internetu jako kluczowego narzędzia wspierającego funkcjonowanie zaawansowanych demokracji. W części końcowej zaprezentujemy nową wielojęzyczną stronę internetową poświęconą wyborom do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. – YourVoteMatters.eu

Program:
10:30 – 11:00 Rejestracja
11:00 – 11:20 Uwagi wstępne – prof. Lena Kolarska-Bobińska, posłanka do Parlamentu Europejskiego
11:20 – 12:20 Panel: Jak motywować obywateli do uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
12:20 – 12:40 Prezentacja portalu yourvotemetters.eu
12:40 – 13:00 Dyskusja i uwagi końcowe

Debata odbywa się w ramach realizacji projektu YOU Vote EU. Collegium Civitas we współpracy z czterema innymi organizacjami z UE: Riparte il futuro z Włoch, VouliWatch z Grecji oraz European Citizen Action Service (ECAS) i VoteWatch Europe z Brukseli stworzyło platformę dedykowaną wyborom do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.
Przejdź na stronę projektu po więcej informacji

?? Wydarzenie jest finansowane z programu Unii Europejskiej „Prawa, Równość i Obywatelstwo” na lata 2014-2020